تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا واقع در نیمکره جنوبی یکی از مهاجر پذیرترین و زیباترین کشورهای جهان می باشد. کشور استرالیا به دلیل انگلیسی زبان بودن و داشتن معتبرترین و پیشرفته ترین دانشگاه ها ، افراد زیادی در سراسر دنیا متقاضی مهاجرت به این کشور و ادامه تحصیل در استرالیا می باشند. همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی نوباوران با همکاری وکیل مهاجرت استرالیا در کمترین زمان و به صورت تضمینی قادر به اخذ ویزای تحصیلی کشور استرالیا برای متقاضیان عزیز می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اعزام دانشجو و تحصیل در استرالیا در زمینه مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت استرالیا می توانید با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

کشور استرالیا یکی از کشور های مهاجرپذیر می باشد و از جمله بهترین کشور ها برای مهاجرت می باشد، شرایط تحصیل در استرالیا طوری است که بنا به دلایلی برای بسیاری افراد اقدام از طریق تحصیل راه مناسب تری نسبت به ویزای کار در استرالیا و یا اسکیل ورکر skilled worker و یا روش های مثل ثبت شرکت در این کشور و یا سرمایه گذاری در استرالیا می باشد. روش کلی این است که شخص در ابتدا باید پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور اخذ کند، سپس مراحل مربوط به شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا را از طریق سفارت استرالیا طی کند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا با توجه به تدریس به زبان انگلیسی و همچنین رتبه بندی خوب دانشگاه های این کشور مورد تقاضای بسیاری می باشد، شرایط اخذ بورسیه در استرالیا جهت تحصیل رایگان در استرالیا وجود دارد ولی معمولاً در مقطع دکترا ارائه می شود. استرلیا شرایط خاصی برای تحصیل افراد زیر ۱۸ سال مهیا کرده است و طبق این برنامه زمانی که خانواده ای فرزند زیر ۱۸ سال خود را در جهت تحصیل به استرالیا اعزام کند، امکان همراهی والدین نیز وجود دارد، یعنی در صورتی که فرزند زیر ۱۸ سال جهت تحصیل در استرالیا اقدام کند، والدین نیز می توانند به عنوان همراه به استرالیا مهاجرت کنند، البته در بعضی موارد فقط یکی از والدین اجازه ی ورود به خاک استرالیا را دارد. در این روش در واقع شخص اخذ اقامت از طریق تحصیل در استرالیا را انتخاب نموده و می تواند پس از پیدا کردن کار می تواند نسبت به اخذ ویزای کار استرالیا و در نتیجه اخذ اقامات از طریق کار اقدام کند. شایان ذکر است اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند در استرالیا از نوع خاک می باشد.

تحصیل در مقطع دبستان و دبیرستان های استرالیا

تحصیل در استرالیا تا سن ۱۵ سالگی اجباری می باشد و شامل مقاطع ابتدایی و دبیرستان می شود. مدارس در استرالیا به دو شکل خصوصی و دولتی می باشد. شروع سال تحصیلی استرالیا در ماه ژانویه می باشد. مقطع ابتدایی در کشور استرالیا ۶ تا۷ سال به طول می انجامد و در این دوره به دانش آموزان دروس تربیت بدنی، ریاضی، هنر، زبان انگلیسی، بهداشت، جامعه و فناوری آموزش داده می شود.

مقطع دبیرستان در مدارس کشور استرالیا حدود ۵ تا ۶ سال به طول می انجامد. البته این مقطع در برخی قلمروهای خاص یا در ایالت تاسمانیا ۴ سال به طول می انجامد. در مقطع دبیرستان شرکت در کلاس های ریاضی، زبان انگلیسی و علوم برای همه ی دانش آموزان به صورت اجباری می باشد. اما دروسی چون تاریخ ، علوم فنی، کامپیوتر ، هنر و … به صورت اختیاری است و در ۲ سال آخر دانش آموزان در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل در استرالیا می دهند.

دانش آموزانی که خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه های استرالیا هستند میبایست دوره پیش دانشگاهی را سپری کنند. دانش آموزان در دوره پیش دانشگاهی شناخت بهتری از دانشگاه های استرالیا پیدا می کنند و می توانند در انتخاب دانشگاه بهترین تصمیم را بگیرند. تمامی کالج های استرالیا دارای امکانات خارجی با امکانات کامل برای دانش آموزان خارجی می باشد. شهریه دوره پیش دانشگاهی حدود ۱۸۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار در سال است و هزینه زندگی حدود ۱۸۰۰۰ دلار در سال می باشد.

دانشگاه های استرالیا از قوی ترین و پیشرفته ترین دانشگاه های دنیا می باشند که ۳۸ دانشگاه آن دولتی و تنها ۲ دانشگاه خصوصی دارد. سال تحصیلی در دانشگاه های استرالیا از اواخر فوریه شروع شده و تا آخر نوامبر ادامه دارد و شامل ۲ ترم می شود البته دانشجویانی که تمایل دارند دوره تحصیل دانشگاهی آنها کوتاه تر شود می توانند در کلاس های ترم تابستانه شرکت کنند.

زبان تدریس در دانشگاه های استرالیا انگلیسی می باشد، از این رو متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های استرالیا می بایست حداقل مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ را داشته باشند. البته آن دسته از متقاضیانی که مدرک زبان ندارند می توانند با شرکت در کلاس های آموزشی زبان موسسه حقوقی نوباوران در کمترین زمان و به صورت تضمینی مدرک زبان خود را دریافت نمایند.

دانشگاه های عالی و معتبر در استرالیا بسیار زیاد است اما در بین همه آنها ۸ دانشگاه برتر وجود دارد که تشکیل یک گروه داده اند و به گروه هشت نامگذاری شده است. اخذ پذیرش در دانشگاه های گروه هشت بسیار مشکل است. یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه های گروه هشت گذراندن مقطع پیش دانشگاهی در همان دانشگاه می باشد. دانشگاه های گروه هشت عبارتند از: دانشگاه ملبورن ، دانشگاه آدلاید ، دانشگاه نیو ساوت ویلز ، دانشگاه کوئینزلند ، دانشگاه وسترن و دانشگاه موناش.

همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی نوباوران قادر به اخذ ویزای تحصیلی از دانشگاه های ممتاز استرالیا برای متقاضیان عزیز می باشند.

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی استرالیا

مقطع لیسانس در دانشگاه های استرالیا ۳ سال به طول می انجامد و دانشجویان در این مقطع میبایست ۱۴۴ واحد درسی را پاس کنند. البته دانشجویان ممتاز میتوانند مقطع لیسانس در دوره honors استرالیا شرکت کنند که مقطع لیسانس ۴ سال به طول می انجامد و معادل سال اول مقطع فوق لیسانس است که در این صورت دوره فوق لیسانس آنها ۱ ساله میشود. در دوره honors دانشجویان میبایست ۲۴ واحد درسی را پاس کنند و یک پایان نامه نیز تحویل بدهند.

شهریه دانشگاه ها در مقطع لیسانس با توجه به نوع دانشگاه و رشته متفاوت است. به طور مثال برای رشته هایی نظیر : حقوق ، هنر ، اقتصاد و … شهریه سالانه حدود ۱۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار است و برای رشته هایی مثل : پزشکی ، مهندسی ، علوم پایه و … که نیاز به کار کارگاهی و آزمایشگاهی دارند ، شهریه سالانه حدود ۲۲۰۰۰ تا ۵۵۰۰۰ دلار میباشد. البته این هزینه برای دانشگاه های ممتاز است و دانشگاه های با شهریه حدود ۱۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار سالانه نیز وجود دارند..

دانشجویان در مقطع لیسانس در استرالیا می توانند ۱۰ ساعت در هفته را کار کنند و حقوقی حدود ۱۳۰ تا ۱۵۰ یورو در هفته دریافت کنند که این مبلغ میتواند بخشی از هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش بدهد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد استرالیا

ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های استرالیا به دو صورت شرکت در کلاس درس همراه با ارائه پایان نامه یا تنها شرکت در کلاس های درس و یا انجام تحقیق امکان پذیر است. دانجویانی که ادامه تحصیل به روش شرکت در کلاس های درس و ارائه پایان نامه را انتخاب می کنند ، می بایست ۲۴ واحد درسی را پاس کنند و یک پایان نامه نیز تحویل بدهند و دانشجویانی که ادامه تحصیل به روش ارائه تحقیق و پژوهش را انتخاب می کنند ، میبایست در طول یک سال روی موضوعی که دانشگاه آن را تایید کرده کار کند و به صورت یک پایان نامه تحویل دهد. اما دانشجویانی که تنها شرکت در کلاس های درس را انتخاب می کنند باید ۴۸ واحد درسی را در یک سال پاس کنند و در امتحانات پایان دوره نیز شرکت کنند و با کسب نمره قبولی ، مدرک خود را دریافت کنند. البته لازم به ذکر است که این دستع از دانشجویان ، نمیتوانند مستقیما وارد مقطع دکتری شوند. زیرا یکی از شرایط ورود به مقطع دکتری ، ارائه پایان نامه در مقطع فوق لیسانس می باشد.

دانشجویان در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های استرالیا میتوانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و مبلغی حدود ۳۰۰ دلار حقوق بگیرند.که این مبلغ می تواند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش دهد.

تحصیل در مقطع دکترا یا PHD استرالیا

مقطع دکتری در داشنگاه های استرالیا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و مدرک آن بسیار عالی می باشد. گذراندن این مقطع در کشور استرالیا حدود ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد و دانشجویان میبایست یک پروژه نیز به دانشگاه تحویل دهند. شهریه سالانه در مقطع دکتری حدود ۱۸۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار می باشد. البته این هزینه با توجه به دانشگاه متغیر است. و دانشگاه هایی با هزینه های کمتر نیز وجود دارد. هزینه زندگی دانشجویی در سال ۱۸۰۰۰ دلار می باشد . دانشجویان در این مقطع می توانند ۳۰ ساعت در هفته کار کنند و حقوقی حدود ۴۵۰ دلار نیز دریافت کنند ، که این مبلغ میتواند قسمت زیادی از هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجو را تامین کند.

بورسیه تحصیلی در استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا اغلب برای مقاطع فوق لیسانس و دکتری ارائه می شود. و آن دسته از دانشجویانی که نمرات عالی تحصیلی و مقالات ISI و مدرک زبان ایلتس ۷ داشته باشند ، شانس بیشتری جهت اخذ بورسیه دارند.

البته بورسیه به این معنی نیست که تمام هزینه های تحصیلی دانشجو کسر میشود ، بلکه قسمتی از هزینه های زندگی و تحصیلی دانشجو پرداخت میگردد.

خوابگاه های دانشجویی در اغلب دانشگاه ها قرار دارد و دارای تمامی امکانات رفاهی از جمله : سالن ورزش ، غذا ، کامپیوتر ، اینترنت و … می باشد . هزینه این خوابگاه ها با توجه به امکانات خوابگاهی متغیر است و حدود ۸۰ تا ۲۵۰ دلار به ازای هر هفته می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا :

کپی و اصل شناسنامه

کپی و اصل پاسپورت

عکس پاسپورتی

مدرک زبان ایلتس

در صورت تاهل ترجمه سند ازدواج

گواهی سوابق کاری (در صورتیکه شامل متقاضی شود)

معرفی یک حساب بانکی تایید شده جهت اثبات پشتوانه مالی

اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات

اگر شما هم خواهان اخذ ویزای تحصیلی دانشگاه های استرالیا هستید میتوانید با مراجعه به موسسه حقوقی نوباوران و مشاوره با وکلای مجرب ما در کمترین زمان نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی استرالیا را دریافت نمایید و در دانشگاه های مدرن و پیشرفته استرالیا ادامه تحصیل بدهید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *