تحصیل در اسپانیا

کشور اسپانیا دارای قدمتی تاریخی میباشد. عضو اتحادیه اروپا میباشد پایتخت اسپانیا مادرید میباشد یکی از کشورهای پر جمعیت جهان میباشد.والنسیا، بارسلون، مالاگا، سویا وساراگوزا از دیگر شهر های مهم اسپانیا هست واحد پول اسپانیا یورو میباشد. آب و هوای مناسبی دارد زمستان‌ها و تابستان‌های نسبتا معتدلی دارد اسپانیا در رشته های علوم پزشکی و اقتصاد و مدیریت زبانزد خاص و عام هست و اکثر دانشگاههای اسپانیا مورد تایید وزارت علوم ایران میباشد و به زبان انگلیسی تدریس میشود.

تحصیل در مقطع لیسانس اسپانیا 4 سال طول میکشد و تمامی رشته ها در دانشگاههای اسپانیا به زبان اسپانیایی تدریس میشود.
اجازه کار هفته ای 10 ساعت برای دانشجویان لیسانس اسپانیا میباشد.
مدارک Estudios de Segundo Ciclo با چهار سال‌ تحصیل‌ دو سال‌Primer Ciclo و دو سال Segundo Cicloصادره‌ از تمام‌ دانشگاه‌ها و مجتمع‌های آموزش‌ عالی و مجتمع‌های عالي‌ هنری دولتی مورد تاييد وزارت‌ آموزش‌ عالی كشور اسپانیا، “كارشناسی اسپانیا” ارزشیابی می‌شود.
‌مدارک Estudios de Segundo Ciclo, Licenciaturas با حداقل‌ ۵ سال‌ تحصیل‌ تمام‌وقت‌ صادره‌ از تمامي‌ دانشگاه‌ها و مجتمع‌های آموزش‌ عالی و مجتمع‌های عالی هنری دولتی مورد تاييد وزارت‌ آموزش‌ عالی كشور اسپانیا در صورت‌ عدم‌ ارایه‌ رساله، “كارشناسی اسپانیا” ارزشیابی می‌شود.
اجازه کار هفته ای 20 ساعت برای دانشجویان فوق لیسانس اسپانیا میباشد.

تحصیل در مقطع ارشدو تحصیل در اسپانیا دو ساله میباشد و  زبان تدریس و تحصیل در اسپانیا انگلیسی و اسپانیولی میباشد.
تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان امکانپذیر نیست و مدرک ایلتس یا زبان اسپانیایی لازم میباشد.
دوره های ۵ ساله در صورت گذراندن پايان نامه (کارشناسی ارشد) ارزشیابی می شود. تنها دوره کارشناسی ارشد يک ساله در کشور اسپانیا مورد تایید نمی باشد و گذراندن ۱۲۰ واحد اروپایی و دفاع از پایان نامه جهت ارزشیابی مقطع به ماخذ کارشناسی ارشد الزامی می باشد.

تحصیل در اسپانیا دکتری ۵ سال می باشد که آن به دو دوره ی ۲ ساله که سپری کردن دروس تخصصی و یک دوره ۳ ساله که پایان نامه پژوهشی در مورد یک موضع خاص و دفاع از آن می باشد تشکیل شده است .زبان تدریس برای تحصیل در اسپانیا مقطع دکترا انگلیسی و اسپانیایی نسبت به دانشگاه متغییر میباشد.
اجازه کار هفته ای 20 ساعت برای دانشجویان تحصیل در مقطع دکتری اسپانیا میباشد.

هزینه های زندگی برای تحصیل در اسپانیا 500 یورو در ماه میباشد.و هرینه های تحصیلی در اسپانیا برای فوق لیسانس اسپانیا دو تا چهار هزار یورو در سال و زبان تدریس ( انگلیسی – اسپانیائی ) میباشد.
شهریه دوره دکترا در اسپانیا رایگان میباشد
مدت و هزینه‌ی دوره‌‎های زبان آموزی اسپانیا به صورت دوره‌های فشرده نیمه فشرده و دوره‌های بعد ازظهر می‌باشد و ماهیانه حداقل ۲۰۰ یورو و حداکثر ۷۰۰ یورو هزینه دارد.
محدودیت سنی برای تحصیل در اسپانیا وجود ندارد.

شهرهای دانشجویی اسپانیا مادرید – بارسلونا – والنسیا  – گرانادا – سویا  میباشد.
دانشگاههای اسپانیا دانشگاه بارسلونا با رتبه 166 جهان -دانشگاه اتونوما مادرید با رتبه 186 جهان – دانشگاه اتونوما دی بارسلونا با رتبه 190 جهان – دانشگاه کامپلوتنس مادرید با رتبه 226 جهان – دانشگاه ناوارا – دانشگاه پمپی فابرا

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاراسودا
مجله ی نی نی مثبت
دانلود اهنگ جینگ جینگ هایده
f legacy shoes online
مشخصات فنی دیمو مدل سرو
شب اول فاطميه اول94 جواد مقدم ذاكرين
دانلودتم سوني اريكسون جاوا J10I2
دانلود اهنگ رپ صد دفعه هر دفعه
دانلود اهنگ امیرحسین در اکادمی2016
دانلود آهنگ جینگه جینگه ساز میاد از شاهرخ