تحصیل در انگلستان دانشگاه شفیلد

دانشگاه شفیلد The University of Sheffield

آیا تا به حال به تحصیل در انگلستان اندیشیده اید؟ آیا آرزوی تحصیل در برترین دانشگاه های جهان را در سر می پرورانید؟ آیا می دانید که دانشگاه های کشور انگلستان جزو برترین دانشگاه های جهان به شمار می روند؟ درباره ی دانشگاه شفیلد چه اطلاعاتی دارید؟ پذیرش در دانشگاه شفیلد به چه ترتیب است؟ هزینه های تحصیل در دانشگاه های شفیلد چه مقدار است؟ چه رشته هایی در دانشگاه شفیلد تدریس می شود؟ مزایای دانشگاه شفیلد به سایر دانشگاه های کشور انگلستان چیست؟ در این مقاله به بررسی دانشگاه شفیلد انگلستان پرداخته ایم تا به بخشی از سوالات شما بازدیدکننده ی گرامی درمورد تحصیل در دانشگاه شفیلد پاسخ دهیم.

درباره ی دانشگاه شفیلد

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دولتی بریتانیاست که در سال در سال ۱۸۹۷ در شهر شفیلد یورکشایر انگلستان تاسیس شده و در سال 1905 از حالت مدرسه و کالج به دانشگاه تبدیل گردید.

این دانشگاه در رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان در سال 2016 رتبه 84 جهان و دررتبه بندی تایمز سیزدهمین دانشگاه برتر بریتانیا و چهل و دومین دانشگاه برتر اروپا شناخته شد.

چرا دانشگاه شفیلد

در باب مهاجرت به انگلستان دانشجویان بسیار زیادی شفیلد را به خاطر کیفیت بالای آموزش و پژوهش در سطح بین المللی انتخاب می کنند. این دانشگاه جزو دانشگاه های درجه یک انگلستان در حوزه پژوهش و تحقیقات است که با بیش از 25000 دانشجو که بیش از 6500 نفر انها دانشجویان بین المللی از 115 کشور جهان هستند یکی از بزرگترین دانشگاه های در جهان بشمار می رود.

شفیلد یکی از بهترین شهرهای برتانیا برای زندگی و تحصیل است. هزینه های زندگی در این شهر 10 درصد از میانگین هزینه های زندگی در شهرهای دیگر و 25 درصد از لندن کمتر است. این شهر یکی از سرسبزترین شهرهای کشور انگلستان به شمار می رود که دارای 150 جنگل و 50 پارک عمومی است. بزرگترین مرکز شهر در میان کشور های اروپایی متعلق به این شهر است جایی که پارک ملی Peak District در آنجا واقع است. همچینین سیاست های دولتی باعث شده شفیلد یکی از امن ترین شهرهای برتانیا محسوب شود. امکانات فرهنگی این شهر شامل سینماها و سالن های کنسرت، مجتمع های تفریحی و سن های هنری است که به ساکینن شهر امکان زندگی در کمال آرامش را فراهم می کند.

هزینه ی تحصیل

برای دانشجویان خارجی تمام وقت برای دوره ی کارشناسی در سال تحصیلی 2016-2017 بین 15250 تا 19500 پوند در سال سال خواهد بود. البته این رقم برای دانشجویان دوره پزشکی و دندانپزشکی (بالینی) 33160 پوند در سال است که برای پزشکی هزینه سه سال آخر از دوره  پنج سال و برای دندان پزشکی هزینه ی چهار سال آخر از دوره ی پنج ساله می باشد.

دانشجویان باید اعلامیه مالی کامل نمایند. این امر به این خاطر است که باید برای دانشگاه مشخص شود که دانشجو از پس هزینه های تحصیل خود برمی آید. همچنین شخص باید بتواند هزینه های زندگی خود را نیز فراهم کند. هزینه ی زندگی در ماه خارج از لندن 1015 پوند است.
هرینه 9 ماه تحصیل در دانشگاه شفیلد برای دوره ی لیسانس (سپتامبر تا ژوئن) 9135 پوند است این میزان هزینه برای دوره ی یکساله ی کارشناسی ارشد (سپتامبر تا اگوست) 12180 پوند می باشد.

این مبالغ شامل هزینه ی خوابگاه، غذا، کتاب ها، تجهزیات، بیمه و هزینه ی ایاب و ذهاب محلی است. دانشجویانی که همراه دارند نیز باید 680 پوند در ماه بری هر همراه داشته باشند.

دانشحویان رشته های علوم و مهندسی می توانند از بورس تحصیلی 2500 پوندی استفاده کنند. این مبلغ برای دانشجویان هنر و حقوق 2000 پوند است. همچنین برای فارغ التحصیلان و دانشجویان متاهل نیز تسهیلاتی در نظر گرفته می شود. شرط استفاده از بورس تحصیلی در انگلستان گذراندن 60 درصد از امتحانات است.

دروس دوره ی کارشناسی دانشگاه شفیلد

پیرم تحصیل در انگلستان ، حسابداری و مدیریت مالی، مهندسی هوافضا، باستان شناسی، معماری، هوش مصنوعی، ستاره شناسی، فیزیک نجومی، کنترل اتوماتیک و سیستم های مهندسی، مطالعات کتاب مقدس، زیست شیمی، مهندسی زیستی، شیمی زیستی، زیست شناسی، محیط زیست ساخته شده، مدیریت کسب و کار، زیست شناسی سلولی، مهندسی شیمی، شیمی فیزیک، علم شیمی، مهندسی عمران، مهندسی ارتباطات، علوم کامپیوتر، مهندسی سیستم های کامپیوتری، حفاظت محیط زیست، جرم شناسی، بهداشت دهان و دندان و دندانپزشکی درمان، دندان پزشکی، الکترونیک دیجیتال، مطالعات شرق آسیا، بوم شناسی، اقتصاد، مهندسی برق و الکترونیک، انرژی، مهندسی، زبان انگلیسی و زبانشناسی، ادبیات انگلیسی، علوم محیط زیست، ژنتیک، جغرافیا، بهداشت و علوم انسانی، تاریخ، علوم ارتباطات انسانی، مدیریت اطلاعات، روابط بین المللی، روزنامه نگاری، حقوق، زبان شناسی، مدیریت، علوم مواد و مهندسی، ریاضیات و آمار، مهندسی مکانیک، مکاترونیک، بیوشیمی پزشکی، ژنتیک پزشکی، فیزیک پزشکی، دارو، فلز کاری، میکرب شناسی، ریز الکترونیک، زبان های مدرن، زیست شناسی مولکولی، موسیقی فن آوری هسته ای، پرستاری، فلسفه و روانشناسی .

 مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش

معدل پایانی، معدل ۴ سال دروس تخصصی

معرفی‌ نامه‌ از طرف اساتید

سابقه کاری یا تدریس

اگر معدل دیپلم یا پیش دانشگاهی شخص در سطح قابل قبول نباشد باید دوره fundation  را سپری کند.

 

رشته های دوره ی کارشناسی ارشد در دانشگاه شفیلد عبارتند از:

معماری: چشم انداز، مطالعات شهری و برنامه ریزی

هنر و علوم انسانی:  زبان شناسی، موسیقی، زبان انگلیسی و باستان شناسی

کسب و کار(بیزینس) از جمله MBA، مدیریت کسب و کار در شرق آسیا

مهندسی: مهندسی نرم افزار، سیستم های کنترل و آیرودینامیک و آیرو استراکچر

حقوق: حقوق صنفی و تجاری، قانون اروپایی و حقوقی

پزشکی: بیومولکولی و علوم پزشکی و دندانپزشکی اقتصاد سلامت، مدیریت بحران، پرستاری و ارتودنسی و مطالعات ارتباطات بالینی

علوم پایه: سیستم های اطلاعات، آمار و علوم کامپیوتر

علوم اجتماعی: روزنامه نگاری، شکاف و گفتار، کتابداری و آموزش و پرورش (تربیت معلم و توسعه حرفه ای)

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش

۱-ریز نمرات کارشناسی و مدرک فارغ تحصیلی
۲-دو عدد معرفی نامه از اساتید دانشگاه محل تحصیل
۳-مدرک زبان تافل یا آیلتس
۴-نامه SOP در این نامه دانشجو دلایل خود از ادامه تحصیل را اعلام میکند.
۵-رزومه کامل تحصیلی و کاری
۶-موارد دیگر : مدرک کاری و یا تحصیلی دیگر

مدارک باید به صورت انگلیسی و یا ترجمه شده به انگلیسی ارسال شوند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاراسودا
مقالات در مورد مخدر های صنعتی
یارانه اسفند 94
اینجاتهران یعنی شهریکه
مهستی‌زندگی
رنگ موی ماسه ای چه رنگیه
رایانه اسفند94وعیدی
اهنگ توسرزمین عشقی
فیلم هیفا خواننده عرب
یارانه اسفند 94