تحصیل در انگلستان

انگلستان یکی از کشورهای غربی اروپا و بریتانیای کبیر میباشد.لندن پایتخت انگلستان میباشد و شهرهای مهم کشور انگلستان لندن-بیرمنگام-منچستر-لیور پول- لیدز میباشد. از غرب با ولز و از شمال با اسکاتلند هم مرز هست عضو اتحادیه شینگن نیست نزدیک به 53 میلیون جمعیت دارد و آب هوای معتدلی دارد و واحد پول انگلیس پوند میباشد.

تحصیل ابتدایی در انگلستان “Primary Education”در دو مرحله 5تا7 سالگی و 7تا11 سالگی میباشد و در ماه سپتامبر کلاسها شروع میشود و تا ماه ژوئن ادامه پیدا میکند. سالی 12 تا 15 هزار پوند هزینه تحصیل در ابتدایی انگلستان میباشد.

تحصیل در کالج ها و دبیرستان های کشور انگلستان “Secondary Education” تحصیل در انگلستان در مقطع آموزش متوسطه نیز شامل دو مرحله میباشد . سن 11 تا 14 سالگی و سنین 14 تا 16 سال با محوریت دروس ریاضیات، انگلیسی و علوم ( زیست، شیمی، فیزیک و … ) میباشد. در ضمن دروس پایه ” تاریخ-جغرافیا-هنر-موسیقی-ورزش-مطالعات تجاری و فناوری اطلاعات بسته به رشته تحصیلی انتخابی خود در دانشگاه را میگذراند. ساده تر باید یازده تا دوازده درس در چارت تحصیلی خود داشته باشد. و پس از ارزشیابی و موفق شدن و گذراندن این دوره وارد دوره  اخذ مدرک GCSE با طول دوره دو سال میشود. بعد از این دوره تحصیل در کشور انگلستان اختیاری میشود و میتوان وارد بازار کار شد.

تحصیل در دوره های تکمیلی انگلستان Further Education پس از گذراندن دوره دو ساله GCSE شروع میشود که A-Level یا Foundation نام دارد که یک دوره دو ساله میباشد.در این دوره 2 یا 4 درس را دانشجو میگذراند و ورود به دانشگاههای انگلستان بستگی به نمرات این دوره دارد.Foundation یک کورس ساده و کم هزینه تر نسبت به A-Level هست چون یک ساله میباشد و A-Level دو ساله میباشد.برای تحصیل در این دره مدرک زبان آیلتس 5 الزامی میباشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان تحصیل در این دوره 5 ساله میباشد و دانشگاههای انگلستان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی جزء صد دانشگاه برتر دنیا قرار دارد محدودیت سنی در اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان برای این دوره وجود دارد که باید کمتر از 23 اقدام کرد.هزینه های تحصیل در دوره های پزشکی و دندانپزشکی سالی 18 تا 18 هزار پوند میباشد برای ورود به این دوره مدرک زبان آِلتس و شرکت در دوه های تکمیلی A-Level انگلستان لازم میباشد.
تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان امکانپذیر نیست.

تحصیل لیسانس در انگلستان “کارشناسی انگلستان” دوره 4 ساله هست و نیاز به مدرک زبان آیلتس 5 تا 5.5 میباشد.اجازه کار 10 ساعته در این هفته برای ادامه تحصیل در انگلستان کارشناسی انگلستان میباشد.در دوره کارشناسی انگلستان هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان 800 تا 1000 پوند در ماه میباشد. ویزا برای خود شخص صادر میشود و نمیتواند خانواده خود را همراه با خود ببرد.

تحصيل در انگلستان كارشناسي ارشد یک سال طول میکشد و مدرک زبان آیلتس 6 تا 6.5 نیاز است. کسانی که تحصیل در انگلیس کارشناسی ارشد را انتخاب کرده اند میتوانند هفته ای 20 ساعت کار کنند با ویزای تحصیلی انگلستان در این دوره میتوان برای خانواده خود با اجازه کار تمام وقت هم ویزا گرفت. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان سالی 12 تا 15 هزار پوند میباشد.

تحصیل در انگلستان دکتری سه سال طول میکشد.برای اخذ پذیرش تحصیلی در ادامه تحصیل دکترا در انگلستان باید آیلتس 6.5 داشت.

هزینه ی تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان سالیانه 10 تا 15 هزار پوند متغیر میباشد.

دانشگاه های انگلستان 
دانشگاه آکسفورد  University of Oxford
کالج دانشگاهی لندن University College London
کینگز کالج لندن King’s College London
دانشگاه ادینبرو University of Edinburgh
دانشگاه بریستول University of Bristol
دانشگاه منچستر  University of Manchester

19 دانشگاه انگلستان جزء صد و دویست دانشگاه برتر دنیا قرار دارد

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و ویزا از دانشگاه های انگلستان
اصل مدرک تحصیلی در مقاطع مختلف مانند دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس+ ترجمه مدارک به زبان انگلیسی-ریز نمرات مقاطع تحصیلی + ترجمه مدارک به زبان انگلیسی-اصل پاسپورت-ارائه مدرک زبان آیلتس-گواهی سلامت-چهار قطعه عکس-انگیزه نامه به زبان انگلیسی-ارائه پرینت تمکن مالی که گردش مالی فرد در 28 روز، قبل از سفارت میباشد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *