تحصیل در هند

کشور جمهوری هند از لحاظ جمعیت دومین کشور جهان و از لحاظ وسعت هفتمین کشور جهان میباشد کشوری با ادیان و فرهنگهای مختلف”گوناگونی فرهنگ ها، ادیان و سنت ها” میباشد زبان رسمی کشور هندی میباشد که قبلا تحت استعمار انگلستان بودند و برای همین همه مردم هند به زبان انگلیسی تسلط دارند شهرهای مهم هند مبئی-دهلی نو -کلکته-چنای-بنگلور میباشد پایتخت هند شهر دهلی نو میباشد. پول هند روپیه میباشد.در کشور هند دانشگاههای بزرگی برای تحصیل در هند وجود دارد آب و هوای هند به پهناور بودن کشور هند بستگی به شرایط هر شهر دارد و تقریبا شبیه آب و هوای ایران هست و در جنوب آسیا قرار دارد سیستم آموزشی کشور هند برای ادامه تحصیل در هند شبیه کشور انگلستان میباشد. اعتبار بالای آموزشی مراکز علمی و دانشگاهی در سطوح بین المللی را هند دارا میباشد. دانشگاههای هند از شهریه های پایینی برخوردار هستند تدریس در دانشگاههای هند به زبان انگلیسی میباشد. هزینه های زندگی دانشجویی در هند و در شهرهای دانشجویی هند پایین است

کارشناسی در هندلیسانس در هند” سه سال طول میکشد و نیاز به مدرک پیش دانشگاهی با معدل بالای سیزده میباشد در کارشناسی هند “تحصیل در هند بدون مدرک زبان” امکانپذیر میباشد.
Bachelor شامل‌ 3 تا 5 سال‌ تحصیل‌ در رشته‌های‌ علوم‌ و فنی مهندسی‌ در كالج‌های‌ معتبر وابسته‌ به‌ دانشگاه‌ها و سایر مراكز آموزش‌ عالی‌ معتبر هند بعد از دیپلم‌ ۱۲ساله(یا پیش‌ دانشگاهی) است که کارشناسی و لیسانس هند ارزشیابی میشود.
زمان ورود به دانشگاه های هند در سپتامبر و  ژانویه می باشد .

کارشناسی ارشد در هندفوق لیسانس در هند” نیاز به مدرک زبان و شرط معدل برای اخذ پذیرش تحصیلی در هند را ندارد دوره فوق لیسانس در هند 2 سال طول میکشد.
شامل‌ دو تا سه‌ سال‌ تحصیل‌ به‌ صورت‌ آموزشی‌ و پژوهشی‌ در رشته‌های‌ گوناگون‌ با شرط‌ ورود Bachelor از دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالی‌ معتبر است که Master نام دارد و کارشناسی ارشد هند ارزشیابی میشود.

دکترا در هند طول دوره کمتر از سه سال را دارد اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاههای هند بدون نیاز به مدرک زبان و شرط معدل میباشد. دارای اعتبار بین المللی و جهانی میباشد البته مهم ترین موضوع برای ادامه تحصیل در هند در مقطع دکترا هند پیدا کردن استاد راهنما میباشد.حداقل‌ سه‌ سال‌ پژوهش‌ پس‌ از دوره Master کارشناسی ارشد است
لیسانس داروسازی در هند 4 سال طول میکشد و هزینه لیسانس داروسازی در هند 9000 تا 18000 دلار بدون نیاز به مدرک زبان و شرط معدل برای اخذ پذیرش تحصیلی هند هست.
دکترای داروسازی در هند 6 سال طول میکشد و 22000 تا 34000 هزینه دکترای داروسازی در هند میباشد

دندانپزشکی در هند 5 سال طول میکشد و 35 تا 42 هزار دلار هزینه تحصیل در دندانپزشکی هند میباشد. یک سال تئوری و چهار سال عملی دارد.

مدارک لازم برای تحصیل در هند پیش دانشکاهی تجربی یا ریاضی-کپی پاسپورت-سه قطعه عکس میباشد.

زبان تدریس دانشگاههای هند انگلیسی میباشد.
هزینه تحصیل در هند دوره کارشناسی سالیانه ۵۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار و کارشناسی ارشد سالیانه ۱۲۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار و دکترا سالیانه ۶۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار را دارد.
میتوان با پرداخت هزینه از بیمه تحصیلی و درمانی دانشجو در هند استفاده نمود.
اجاز کار با ویزای دانشجویی هند وجود ندارد
دانشگاههای هند مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت میباشند

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *