تحصیل در کانادا

امروزه بسیاری از افراد خواهان ادامه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در دانشگاه های معتبر در سطح جهانی هستند. دانشگاه های کشور کانادا از جمله دانشگاههایی است که به دلیل اعتبار جهانی و رفاه اجتماعی بیشترین متقاضی مهاجرت را برای تحصيل در کانادا را دارد. کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد و بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان است و در مقایسه با دیگر کشورها جمعیت کمی دارد و از جمله مهاجرپذیرترین کشورهااست. به دلیل سطح علمی وآموزشی عالی دراین دانشگاه ها، هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشند. اگر شما هم خواهان تحصیل رایگان در کانادا 2017 هستید همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی نوباوران از معتبرترین موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور با همکاری وکیل مهاجرت به کانادا راهنمای شما عزیزان در امر ادامه تحصیل رایگان در کانادا می باشند. از نظر سازمان ملل،کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی ، تحصیل و حتی زندگی می باشد. دانشگاه های کانادا از سطح علمی بسیار بالایی برخوردارند و اغلب دانشگاه ها از یک هیئت علمی با برترین رتبه های علمی و تجربی جهت راهنمایی بهتر دانشجویان در راستای تحصیلی بهتر در سطح جهانی استفاده میکنند.عزیزانی که موفق به کسب بورسیه تحصیلی در کشور کانادا می شوند میتوانند از تحصیل رایگان در دانشگاههای کانادا  استفاده کنند، از شهرهای مهم کانادا میتوان به تورنتو، ونکور، مونتریال، کلگدی، ادمونتون، کبک و لوتاوا اشاره کرد.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا تا مقطع دیپلم به صورت اجباری می باشد که دانش آموزان بعداز گذراندن این 12 سال تحصیلی موفق به اخذ مدرک دیپلم می شوند و می توانند وارد دانشگاه شوند بنابراین فرد برای ادامه تحصیل می بایست شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه ها را داشته باشد. در کالج ها رشته های کاربردی و فنی و حرفه ای تدریس میشود و زبان تحصیل آنان انگلیسی نیز می باشد در واقع تحصیل در کانادا در این مقطع به زبان انگلیسی میباشد و در پایان به دانشجویان مدرک فارغ التحصیلی کالج داده میشود. دراین دانشگاه ها مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا گذرانده میشود و مدرک علمی دانشگاه به دانشجویان اعطا می شود.از شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های کانادا معدل و نمرات سال آخر دبیرستان دانش آموزان است. زبان تدریس در اغلب دانشگاه های کانادا انگلیسی و از این رو دانشجویان میبایست مدرک زبان آیلتس حداقل 6 را داشته باشند. یکی از دانشگاه های کانادا دانشگاه کبک می باشد که بیش از 87000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.
برای تحصیل در کانادا با کمترین هزینه و تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم حداقل مدرک دیپلم و زبان آیلتس 6 الزامی میباشد.

شرایط تحصیل درمقطع لیسانس یا کارشناسی کانادا

برای تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا  مدرک دیپلم با معدل حداقل 14 الزامی است البته پذیرش در بعضی رشته های تحصیلی در دانشگاه های ممتاز نیازمند معدل بالای 15 میباشد لذا داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 یا تافل جهت پذیرش در دانشگاه الزامی است. لازم به ذکر است تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان امکانپذیر نیست

هزینه تحصیل در کانادا 2017 – تحصیل کانادا هزینه
تحصیل در کانادا هزینه
 در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا در سال مبلغی حدود 14000 تا 18000 دلار میباشد که این مبلغ با توجه به دانشگاه متغیراست. در مقطع لیسانس ،دانشجویانی که معدل بالا دارند کمک هزینه تحصیلی بین 1500 تا 9000 دلار در سال را دریافت میکنند.در مقطع فوق لیسانس هزینه تحصیل در كانادا برای هرسال بیش از 6000 تا 9000 دلار میباشد که البته در این مقطع برای دانشجویان بین المللی و دانشجویانی که مدرک دانشگاهی کشورهایی غیر از آمریکا و کانادا را دارند گرفتن کمک هزینه تحصیلی و پرداخت هزینه زندگی دانشجویی در کانادا بسیار مشکل است. در صورتی که دانشجو بورسسسیه بگیرد از تحصیل در کانادا به صورت رایگان میتواند استفاده کند یعنی در حالت کلی تحصیل در کانادا رایگان نمیباشد.

شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد کانادا

تحصیل در کانادا با مدرک لیسانس دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های کانادا می بایست مدرک کارشناسی 4 ساله با معدل بالای 14 و توصیه نامه از اساتید مقطع لیسانس خود و مدرک زبان تافل یا آیلتس 6.5 را داشته باشند.

تحصیل رایگان دکترا در کانادا

دانشجویانی که قصد تحصیل رایگان دکتری در کانادا دانشگاه های کانادا دارند میبایست مدرک زبان آیلتس 7 را داشته باشند. سالانه به 1000 نفر از دانشجویان مقطع دکترا اقامت دائم کانادا داده می شود که می توانند در ارگان های دولتی کانادا مشغول به کار شوند به همین دلیل متقاضیان تحصیل در کانادا دکترا بسیارند. دانشجویان در این مقطع میتوانند از کمک هزینه های تحصیلی بهره مند شوندهمچنین دانشجویان ابتدا میبایست جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترای کانادا محل تحصیل خود را انتخاب کنند در غیر این صورت در اغلب مواقع پرونده دانشجو توسط هیئت علمی دانشگاه رد میشود.

هزینه تحصیل در کانادا دکترا چون در کشور کانادا اغلب دانشگاه ها به صورت خصوصی میباشند و هزینه های تحصیل در کانادا با توجه به محل تحصیل متغیر میباشد که بالاترین هزینه ها مربوط به شهر اونتاریو و کمترین هزینه ها مربوط به شهر کبک میباشد اما به طور کلی تحصيل در كانادا هزينه حدود 14000 تا 22000 درسال میباشند.

در کل تحصیل رایگان کانادا در صورت اخذ بورسیه تحصیلی میسر میباشد.

رشته های پر در آمد و مورد نیاز در کانادا

در کالج ها اغلب رشته های فنی حرفه ای ، مهندسی تخصصی و کاربردی در دوره های کوتاه مدت برگذار میشود. بعضی از رشته های تحصیلی در کالج ها تا مقطع لیسانس نیز ارائه میشوند که این مقطع یا در خود کالج تکمیل میشود یا با همکاری یکی از دانشگاه ها برگزار می گردد.

افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در کالج های کانادا هستند میبایست حداقل مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند البته کسانیکه مدرک زبان ندارند ابتدا میبایست دوره آموزش زبان را سپری کنند که شهریه سالانه دوره های آموزش زبان حدود 10000 تا 11000 دلار میباشد. شهریه تحصیل در دوره های کالج حدود 12000 تا 14000 دلار در سال است و هزینه زندگی حدود 800 تا 1200 دلار در ماه میباشد.

دانشجویانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا شده اند میتوانند به صورت پاره وقت در دانشگاه ها مشغول به کار شوند و یا قادرند20 ساعت در هفته درمحیط خارج از دانشگاه کار کنند. البته از سال دوم به بعد میتوانند به صورت تمام وقت مشغول به کارشوند.

دانشجویانی که موفق به اخذ تابعیت کانادا شده اند و اقامت تحصیلی کانادا را گرفته اند، می توانند در خوابگاه های دانشجویی مربوط به دانشگاه ها یا در پانسیون ها اقامت داشته باشند یا می توانند بیرون از محیط دانشگاه ها یک واحد کامل یا یک اتاق اجاره کنند. دانشجویانی که تمایل به اقامت در خوابگاه های دانشگاه را دارند با توجه به امکانات خوابگاه ماهانه مبلغی حدود 300 تا 700 دلار را می بایست پرداخت کنند. دانشجویانی که اقامت در پانسیون ها را انتخاب میکنند با توجه به محل پانسیون و برخی خدمات میبایست در ماه حدود 700 دلار پرداخت کنند و دانشجویانی که خارج از دانشگاه یک اتاق با سرویس مشترک یا یک واحد کامل اجاره می کنند با توجه به محل اقامت ، ماهانه میبایست مبلغی حدود 400 تا 900 دلار بابت اجاره پرداخت کنند لذا اغلب آنان تمایل به داشتن همخانه دارند تا هزینه هایشان را کاهش دهند.

نکته قابل توجه این است که اگر شما یک فرد خارجی باشید و فرزند شما در کانادا به دنیا بیاید شما مقیم دائم کانادا محسوب نمیشوید و اقامت از طریق تولد فرزند دائم نمی باشد.

دانشگاه های پزشکی کانادا از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه ها در سطح جهان است ودانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی میتوانند درتمامی کشورهای جهان مشغول به کارشوند یا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا خودرا در دوره های تخصصی تکمیل نمایند.

دانشگاه های معتبر در کانادا

در زیر به برخی از دانشگاه های ممتاز کشور کانادا اشاره میکنیم:

  • University of Alberta
  • University of Calgary
  • University of Ottawa
  • University of Toronto
  • University of waterloo
  • University of western Ontario
  • Mc gill university
  • Mc master university

شاید با کلمات مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبانادامه تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان – تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان – ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان – پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان آشنا باشین یا به گوشتون خورده باشه اما خخذ پذیرش و بورس از دانشگاههای کانادا بدون مدرک زبان تافل و آیلتس امری غیر ممکن هست.

تحصیل در کانادا رشته پزشکی – تحصیل تخصص پزشکی در کانادا – تحصیل پزشکی عمومی در کانادا

شرایط تحصیل در رشته پزشکی کانادا ابتدا باید 2 تا 4 سال مدرک لیسانس را در یکی از رشته های مرتبط با علوم تجربی را اخذ نمایند و سپس در  آزمون سراسری پزشکی شرکت کنند و در صورت قبولی وارد دانشگاههای پزشکی و دندانپزشکی میشوند.داشتن معدل حداقل 15 برای مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی و همچنین داشتن مدرک زبان ایلتس حداقل 6.5  از شرایط تحصیل در کانادا+پزشکی میباشد.

تحصیل پزشکی کانادا 6 سال طول میکشد.بعد این 6 سال 48 هفته هم دوره عملی را در یکی از بیمارستانها باید طی کنند.
هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا به ازای هر سال تحصیلی حدود 12000 دلار کانادا هزینه تحصیل در کانادا پزشکی می باشد
از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا  اعتبار بین المللی مدارک دانشگاهی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و  هزینه های مقرون به صرفه، آموزش دروس طبق استانداردهای بین المللی و در اختیار داشتن برترین امکانات جهت تحصیل و زندگی ادامه تحصیل در کانادا+پزشکی اشاره کرد.
دانشگاه آلبرتا در شهر ادمنتون معروفترین دانشگاه علوم پزشکی در کانادا برای تحصیل در کانادا پزشکی میباشد.
مدارک لازم جهت ادامه تحصیل در کانادا در رشته پزشکی در کانادا عبارتند از:

آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
ارائه مدرک زبان
ارائه گواهی سلامت پزشکی
ارائه گذرنامه معتبر
ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
معرفی یک حساب بانکی معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

طول مدت دوره آموزشی و تحصیلی برای تحصیل در دبیرستانهای کانادا کوتاه مدت (چند هفته ای) یا بلند مدت (۶ ماهه، یک ساله یا بیشتر) باشد. دوره ها برای ادامه تحصیل دبیرستان در کانادا هر سال از ژانویه یا فوریه (دی یا بهمن) یا سپتامبر (مهرماه) آغاز میشود.
از شرایط تحصیل در دبیرستان کانادا وضعیت سکونت و محل اقامت دانش آموز بین المللی  که به سن قانونی نرسیده باشد با والدین خود یا اقوامی که ساکن کانادا هستند یا اقامت در مدارس شبانه روزی و پانسیون ههای مورد تایید داره آموزش و پرورش کانادا برای تحصیل دوره دبیرستان در کانادا میباشد.
هزینه تحصیل در دبیرستان کانادا شهریه دوره های یک ساله مدارس حدودا بین ۱۴ تا ۲۰ هزار دلار کانادا است.

اگر شما هم خواهان  مشاوره رایگان تحصیل در کانادا هستید و شرایط مهاجرت کانادا  رادارید میتوانید با تحویل مدارک خود که شامل مدرک زبان، کپی و اصل مدارک تحصیلی، 2 قطعه عکس پاسپورتی، اصل و کپی پاسپورت، کپی و اصل شناسنامه، مدارک اثبات پشتوانه مالی و در صورت اشتغال به کار مدارک مربوط به سوابق کاری و نامه اشتغال به کارمیباشد به وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی نوباوران در کمترین زمان و به صورت تضمینی ویزای تحصیلی کشور کانادا را دریافت نمایید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *