هزینه تحصیل در روسیه

در مطالب قبلی در مورد تحصیل در روسیه و دانشگاه های روسیه برای شما عزیزان شرح دادیم که در این شرایط، تحصیل در دانشگاه های این کشور یکی از بهترین انتخاب های ممکن برای هر دانشجو میتواند باشد.
در این مطلب میخواهیم از هزینه های تحصیل در روسیه و مخارج یک دانشجو در حین تحصیل، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.
هزینه تحصیل در روسیه و زندگی دانشجویی در این کشور، نسبت به سایر کشور های هم تراز خودش بسیار پایین تر و برای یک دانشجوی خارجی بسیار مقرون به صرفه تر می باشد. به طوری که زندگی دانشجویی در روسیه ماهانه به طور میانگین بین 300 تا 500 دلار است و به عنوان مثال هزینه خوابگاه در مسکو بین 1500 تا 2000 دلار می باشد.
 هزینه تحصیل در روسیه که با توجه به رشته دانشجو متغییر است، به صورت میانگین سالانه بین 10 تا 12 هزار دلار می باشد.
شما میتوانید با هزینه ای بین 3 تا 5 هزار دلار در بهترین دانشگاه های مهندسی به تحصیل خود ادامه دهید. در حالی که این رقم در کشور هایی چون امریکا و کانادا 4 برابر میشود.
همچنین تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی در روسیه نسبت به کشور های امریکا، کانادا، انگلستان با اختلاف فاحشی پایین تر است.
خبر خوب دیگر این است که دانشجویانی که نگران تامین مخارج خود در دوره تحصیلی هستند این اجازه را دارند که در هفته ده تا بیست ساعت را کار کنند و برای آن دستمزد دریافت کنند که این دستمزد حدودا ساعتی هفت تا ده دلار است، که این خود درآمد خوبی در دوره دانشجویی محسوب میشود و دانشجو میتواند با استفاده از آن امرار معاش کند.
به طور کلی برای کسی که میزان مخارج تحصیل برای او مهم باشد، تحصیل در روسیه میتواند انتخابی بهتر برای او باشد.
این را به یاد داشته باشید، برای پیشرفت هیچ وقت دیر نیست.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاراسودا
راز خوب بودن پوست کمند امرسليماني
تعويض محبت
دانلود کتاب عشق ويرانگر
سايت عدل ايران
رو مبلي گل دار
شرکت پاکشوما جارو برقي
شماره سري شناسنامه کجاست
کبوتر اصفهان خيابان جي
دانلود آهنگ ترافيک شعرم از سينا سيکاس با کيفيت 320